Dużym sukcesem zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwach Świata w bułgarskim Płovdiv dla naszej zawodniczki - Martyny Jankowskiej. Razem z koleżankami z osady zdobyła złoty medal w konkurencji czwórek bez sterniczki. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie: PZTW

Katarzyna Boruch i Martyna Jankowska – zawodniczki AZS AWF Gorzów, zdobyły srebrny medal w czwórce bez sterniczki na 33. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu w Chinach. Nasze wioślarki wystartowały w osadzie wraz z Izabelą Pawlak i Anną Potrzuską.

Serdecznie gratulujemy!

Enea Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie zakończyły się dla zawodników AZS-AWF Gorzów Wlkp., dużym sukcesem. Podopieczni trenera Piotra Basty zdobyli łącznie 7 medali!

Złoto w konkurencji czwórek bez sterniczki wywalczyły Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty i Martyna Jankowska.

W konkurencji dwójek bez sterniczki na najwyższym stopniu podium stanęły Olga Michalkiewicz i Katarzyna Boruch, a Wioletta Zmelty i Martyna Jankowska zajęły drugie miejsce.

Srebrny medal zdobył także Jakub Byczek w jedynce wagi lekkiej.

Srebro w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet zdobyły Hanna Koroś wraz z Aleksandrą Rojek.

Dwójka podwójna mężczyzn wagi lekkiej Tymoteusz Bubień i Jakub Byczek zdobyłą brązowy medal.

Na zakończenie zawodów nasze zawodniczki w czwórce podwójnej w składzie Katarzyna Boruch, Zuzanna Lesner, Olga Michalkiewicz i Weronika Kaźmierczak, wywalczyły srebrny medal.

 


Olga Michałkiewicz i Katarzyna Boruch na uroczystości wręczenia nominacji olimpijskich w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Trenerem zawodniczek jest Piotr Basta. Uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich uświetnili mistrzowie olimpijscy Michał Jeliński i Tomasz Kucharski, byli zawodnicy AZS AWF Gorzów!

 

Przypomnijmy, Olga na igrzyskach w Tokio wystartuje w czwórce bez sterniczki, a Kasia Boruch uzyskała nominacje jako zawodniczka rezerwowa.


Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie odbyły się w dniach 9-11.10.br. w Poznaniu. Duzy sukces odniosła nasza zawodniczka Katarzyna Boruch, która w konkurencji czwórek podwójnych zdobyła brązowy medal. Druga reprezentantka AZS AWF Gorzów Wlkp. Olga Michałkiewicz była siódma w konkurencji czwórek bez sterniczki.

Fot. Łukasz Wielec

Fot. Łukasz Wielec

Fot. Julia Kowacic

29 września 2020 roku na Przystani Sportów Wodnych w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał nagrody pieniężne dwóm zawodniczkom Klubu Sportowego AZS AWF w Gorzowie Wlkp.- Annie Puławskiej (kajakarstwo klasyczne) i Oldze Michałkiewicz (wioślarstwo) za uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Symboliczne czeki przekazał wicemarszałek Łukasz Porycki.

W spotkaniu udział wzięli także:

- dr hab. Piotr Żurek, Dziekan AWF Poznań – Fila w Gorzowie Wlkp.

- Jan Horoszkiewicz, Prezes Klubu AZS AWF Gorzów,

- Jan Kaczanowski, Radny Miasta Gorzowa Wlkp.

- Tomasz Kucharski,

- Marek Zachara, trener Anny Puławskiej,

- Piotr Basta, trener Olgi Michałkiewicz


Polecane- Wioślarstwo

Youtube - Rowing Team

Youtube - Wioślarstwo