Get Adobe Flash player

Olga Michałkiewicz na zakończonych mistrzostwach świata w wioślarstwie w Sarasocie (Stany Zjednoczone) osiągnęła ogromy sukces zdobywając srebrny medal w czwórce bez sterniczki. Przypomnijmy, że jest także dwukrotną młodzieżową mistrzynią świata w czwórce podwójnej.

Olga jest podopieczną trenera Piotra Basty.

Relacja Gazety Wyborczej

 Na Mistrzostwach Europy Seniorów (26-28.05.2017 Racice /Czechy) zawodnik AZS AWF - Zbigniew Schodowski w konkurencji ósemek zdobył srebrny medal. Natomiast Olga Michałkiewicz, studentka ZWKF Gorzów Wlkp. wraz Joanną Hentką z WTW Warszawa w rywalizacji dwójek podwójnych kobiet  zajęły piątą lokatę.

"Ósemka z naszym człowiekiem wróciła na podium" - artykuł Gazety Wyborczej

 

 

 

To było naprawdę bardzo trudne wyzwanie, a oni jak prawdziwi twardziele podjęli rękawicę i za to mają piękną nagrodę - przepustkę do Rio de Janeiro. Polska wioślarska ósemka, ze Zbigniewem Schodowskim z AZS AWF Gorzów w składzie, wystartuje w igrzyskach olimpijskich!

Gorzowski AZS AWF od 1992 roku ma przynajmniej jednego wioślarza na igrzyskach olimpijskich i ta świetna tradycja będzie kontynuowana. Nasi reprezentanci zapisywali się złotymi zgłoskami w historii swojej dyscypliny, Tomasz Kucharski i Michał Jeliński przywieźli aż trzy złote medale.

Nie udało się podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata, nie było medalu w niedawnych mistrzostwach Europy, nawet w wyścigu o miejsca, już w niedzielę w Lucernie, Polacy walczący w ósemce zajęli przedostatnie, czwarte miejsce. Siłą rzeczy faworytów wskazywano gdzie indziej. Byli tacy, którzy w biało-czerwonych wciąż wierzyli, ale trzeba przyznać, że nie była to grupa zbyt liczna. Oni jednak to zrobili! Prowadzili w dzisiejszym wyścigu o dwie olimpijskie przepustki od startu. Nie przeliczyli się z siłami, bo po pokonaniu 1,5 km ciągle byli na czele stawki, mieli nad pozostałymi półtorej sekundy przewagi. Ostatnia "pięćsetka" była jednak dramatyczna. Skutecznie zaatakowali Amerykanie. Z Włochami wygraliśmy o 36 setnych sekundy... Mamy nominacje do Rio i teraz trzeba iść za ciosem! Wielkie gratulacje!

Polacy płynęli w składzie: Mikołaj Burda (RTW LOTTO Bydgostia), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski (wszyscy CWZS Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów), Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

W sumie w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zobaczymy osiem polskich osad wioślarskich, które będą rywalizować w Brazylii od 6 do 13 sierpnia.

KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE ÓSEMEK W LUCERNIE (awans dwie najlepsze osady):

1. USA 5.29,160

2. Polska 5.29,620

3. Włochy 5.29,980

4. Australia 5.33,570

5. Hiszpania 5.48,030


Cały tekst: http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/1,36844,20132011,panowie-dali-rade-piekna-gorzowska-wioslarska-seria-bedzie.html#ixzz49fOQv2h7


W dniach od 22 do 26 lipca 2015 roku w Plovdiv (Bułgaria) odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata.
Podopieczna trenera Piotra Basty zdobyła złoty medal w konkurencji czwórka podwójna kobiet.
Olga Michałkiewicz (1994 AZS AWF Gorzów Wielkopolski) wraz z koleżankami Martą Wieliczko (1994 Wisła Grudziądz), Katarzyną Zillmann (1995 AZS UMK Energa Toruń) i Krystyną Lemańczyk (1995  AZS AWF Warszawa) uzyskały czas 6.43,20.
 

Zbigniew Schodowski – wioślarstwo – AZS AWF Gorzów Wlkp.

Wioślarze po raz kolejny Międzywojewódzkimi Mistrzami Młodzików

W weekend w dniach 27-28.09.2014r. we Wrocławiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Nasza najmłodsza grupa wioślarzy reprezentujący KS AZS AWF Gorzów Wlkp. wywalczyła drużynowo Mistrzostwo Młodzików. Łącznie zdobyliśmy 8 medali w tym 3 złote zdobyte: w jedynce przez Weronikę Każmierczak, w dwójce z Aleksandrą Rojek, w czwórce ze sternikiem w składzie: Hillenberg Nikodem, Mocio Przemysław, Kużdżał Krzysztof i Kojro Daniel,sterniczka Niewiadomska Paulina.

Srebro wywalczyli : na dwójce Bubień Tytmoteusz i Jakub Byczek, w czwórce ze sternikiem Kucharski Szymon, Wawrzyniak Adrian, Czarnota Rafał, Krzemiński Daniel, sternik Dominika Blicharz;  w czwórce dziewcząt Kotowicz Oliwia, Aleksandra Rojek, Konieczka Ewelina, Nering Klaudia; w czwórce ze sterniczką: Kotowicz Oliwia, Konieczka Ewelina, Nering Klaudia, Niewiadomska Paulina, sterniczka Dominika Blicharz, w czwórce bez sternika: Hillenberg Nikodem, Mocio Przemysław,  Kużdżał Krzysztof, Kojo Daniel.

Polecane- Wioślarstwo

Youtube - Rowing Team

Youtube - Wioślarstwo