Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie odbyły się w dniach 9-11.10.br. w Poznaniu. Duzy sukces odniosła nasza zawodniczka Katarzyna Boruch, która w konkurencji czwórek podwójnych zdobyła brązowy medal. Druga reprezentantka AZS AWF Gorzów Wlkp. Olga Michałkiewicz była siódma w konkurencji czwórek bez sterniczki.

Fot. Łukasz Wielec

Fot. Łukasz Wielec

Fot. Julia Kowacic

29 września 2020 roku na Przystani Sportów Wodnych w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał nagrody pieniężne dwóm zawodniczkom Klubu Sportowego AZS AWF w Gorzowie Wlkp.- Annie Puławskiej (kajakarstwo klasyczne) i Oldze Michałkiewicz (wioślarstwo) za uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Symboliczne czeki przekazał wicemarszałek Łukasz Porycki.

W spotkaniu udział wzięli także:

- dr hab. Piotr Żurek, Dziekan AWF Poznań – Fila w Gorzowie Wlkp.

- Jan Horoszkiewicz, Prezes Klubu AZS AWF Gorzów,

- Jan Kaczanowski, Radny Miasta Gorzowa Wlkp.

- Tomasz Kucharski,

- Marek Zachara, trener Anny Puławskiej,

- Piotr Basta, trener Olgi Michałkiewicz


Ostatni weekend był pełen wrażeń dla zawodników naszej sekcji, a to za sprawą Centralnych Regat Kontrolnych na poznańskiej Malcie(27-29.04.2018).

Był to pierwszy sprawdzian w tym sezonie na dystansie 2000m, który miał za zadanie ocenić formę wioślarzy przez zbliżającym się sezonem i wyłonić skład poszczególnych kadr narodowych. Nasi podopieczni swoimi startami udowodnili, że liczą się na arenie krajowej w każdej kategorii wiekowej.

W juniorkach młodszych Sandra Kowalak zajęła 2 lokatę, w juniorach młodszych Wiktor Tomaszewski również uplasował się na 2 pozycji.

W juniorkach prym wiodła Weronika Kaźmierczak, a jej klubowa koleżanka Aleksandra Rojek również była wysoko w rankingach.

W młodzieżówce Wioletta Zmelty i Katarzyna Boruch na jedynkach pokazały wysoką formą zajmując 1 i 2 lokatę.

Wysoką dyspozycję potwierdzili również seniorzy: Olga Michałkiewicz wraz z koleżanką z kadry Joanną Dittman zajęły 1 miejsce w dwójce bez sterniczki kobiet, a Zbigniew Schodowski wraz z Mateuszem Wilangowskim (Wisła Grudziądz) w dwójce bez sternika zajęli 3 lokatę.

 

Na zdjęciach Kasia Boruch i Wioletta Zmlety (żródło: FB zawodniczek)

Olga Michałkiewicz na zakończonych mistrzostwach świata w wioślarstwie w Sarasocie (Stany Zjednoczone) osiągnęła ogromy sukces zdobywając srebrny medal w czwórce bez sterniczki. Przypomnijmy, że jest także dwukrotną młodzieżową mistrzynią świata w czwórce podwójnej.

Olga jest podopieczną trenera Piotra Basty.

Relacja Gazety Wyborczej

 Na Mistrzostwach Europy Seniorów (26-28.05.2017 Racice /Czechy) zawodnik AZS AWF - Zbigniew Schodowski w konkurencji ósemek zdobył srebrny medal. Natomiast Olga Michałkiewicz, studentka ZWKF Gorzów Wlkp. wraz Joanną Hentką z WTW Warszawa w rywalizacji dwójek podwójnych kobiet  zajęły piątą lokatę.

"Ósemka z naszym człowiekiem wróciła na podium" - artykuł Gazety Wyborczej

 

 

 

To było naprawdę bardzo trudne wyzwanie, a oni jak prawdziwi twardziele podjęli rękawicę i za to mają piękną nagrodę - przepustkę do Rio de Janeiro. Polska wioślarska ósemka, ze Zbigniewem Schodowskim z AZS AWF Gorzów w składzie, wystartuje w igrzyskach olimpijskich!

Gorzowski AZS AWF od 1992 roku ma przynajmniej jednego wioślarza na igrzyskach olimpijskich i ta świetna tradycja będzie kontynuowana. Nasi reprezentanci zapisywali się złotymi zgłoskami w historii swojej dyscypliny, Tomasz Kucharski i Michał Jeliński przywieźli aż trzy złote medale.

Nie udało się podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata, nie było medalu w niedawnych mistrzostwach Europy, nawet w wyścigu o miejsca, już w niedzielę w Lucernie, Polacy walczący w ósemce zajęli przedostatnie, czwarte miejsce. Siłą rzeczy faworytów wskazywano gdzie indziej. Byli tacy, którzy w biało-czerwonych wciąż wierzyli, ale trzeba przyznać, że nie była to grupa zbyt liczna. Oni jednak to zrobili! Prowadzili w dzisiejszym wyścigu o dwie olimpijskie przepustki od startu. Nie przeliczyli się z siłami, bo po pokonaniu 1,5 km ciągle byli na czele stawki, mieli nad pozostałymi półtorej sekundy przewagi. Ostatnia "pięćsetka" była jednak dramatyczna. Skutecznie zaatakowali Amerykanie. Z Włochami wygraliśmy o 36 setnych sekundy... Mamy nominacje do Rio i teraz trzeba iść za ciosem! Wielkie gratulacje!

Polacy płynęli w składzie: Mikołaj Burda (RTW LOTTO Bydgostia), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski (wszyscy CWZS Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów), Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

W sumie w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zobaczymy osiem polskich osad wioślarskich, które będą rywalizować w Brazylii od 6 do 13 sierpnia.

KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE ÓSEMEK W LUCERNIE (awans dwie najlepsze osady):

1. USA 5.29,160

2. Polska 5.29,620

3. Włochy 5.29,980

4. Australia 5.33,570

5. Hiszpania 5.48,030


Cały tekst: http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/1,36844,20132011,panowie-dali-rade-piekna-gorzowska-wioslarska-seria-bedzie.html#ixzz49fOQv2h7

Polecane- Wioślarstwo

Youtube - Rowing Team

Youtube - Wioślarstwo