Mamy srebrny medal Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020!

 

Anna Puławska (AZS AWF Gorzów) i Karolina Naja (KS Posnania)  zajęły drugie miejsce w finale K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio.

Debiutująca w igrzyskach Anna Puławska i dwukrotna brązowa medalista igrzysk w barwach AZS AWF Gorzów -  Karolina Naja, osiągnęły ogromny sukces, stając na drugim stopniu podium. Wielkie gratulacje dla zawodniczek!

Duże wyrazy uznania również dla kanadyjkarzy Wiktora Głazunowa (AZS AWF Gorzów) i Tomasza Barniaka (AZS AWF Poznań) za start w finale C2 na 1000 m, w którym zajęli 7. miejsce.
Przed kajakarkami jeszcze start w konkurencji K4 500 m, a Wiktor Głazunow podejmie walkę w C1 na 1000 m.

Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!

 

Nominacje olimpijskie dla kajakrzy AZS AWF Gorzów

W piatek, 16 lipca w Polskim Komitecie Olimpiskim odbyło sie uroczyste ślubowanie zawodników przed odlotem na igrzyska olimpijskie w Tokio. Swoją nominację odebrała Anna Puławska wraz ze partnerką z osady Karoliną Nają oraz trener Markiem Zacharą.

Wiktor Głazunow nominację odebrał w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Życzym naszej ekipie dużo sukcesów!

 

 

Złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy

W dniach 24-27 czerwca 2021 roku na poznańskiej Malcie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Sprincie Kajakowym. Klub Sportowy AZS – AWF Gorzów reprezentowała zawodniczka Julia Olszewska.
Julia w konkurencji K-4 500 m wywalczyła złoty medal, natomiast w K-1 200 m uplasowała się na wysokiej pozycji – na 4 miejscu.

Zdjęcia: Polski Związek Kajakowy

Srebrny medal Mistrzostw Europy w Sprincie Kajakowym

W dniach 03-06 czerwca 2021 roku na poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Europy w Sprincie Kajakowym.
Anna Puławska (zawodniczka KS AZS – AWF Gorzów Wlkp.) wraz z Karoliną Nają (Posnania Poznań) zdobyły srebrny medal w konkurencji K-2 500 m. Ania startowała również w konkurencji K-4 500 m , osada uplasowała się na 4 pozycji.
Natomiast Wiktor Głazunow (zawodnik KS AZS – AWF Gorzów Wlkp.) wraz z partnerem Tomaszem Barniakiem (AZS AWF Poznań) w konkurencji olimpijskiej C-2 1000 m w finale A zajęli 4 miejsce.

Zdjęcia z fanpage Polski Związek Kajakowy

Kolejna kwalifikacja olimpijska!

Wiktor Głazunow, kanadyjkarz Klubu Sportowego AZS – AWF w Gorzowie Wlkp. wywalczył sobie przepustkę na Igrzyska Olimpijskie!

Podczas zawodów Pucharu Świata w Szeged na Węgrzech (14-16.05.2021) Wiktor Głazunow wraz z partnerem Tomaszem Barniakiem (AZS AWF Poznań) wygrali rywalizację polskiej kadry (musieli być lepsi od drugiej polskiej osady, aby wygrać przepustkę na IO).  Dwójka z Wiktorem awansowała do finału A, zajmując czwarte miejsce w konkurencji C-2 1000 m. Wiktor Głazunow będzie startował na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w dwóch konkurencjach: C-1 i C-2 na 1000 m.

Bardzo udany występ zanotowała też Anna Puławska (AZS AWF Gorzów), która wywalczyła brązowy medal w konkurencji olimpijskiej K-1 500 m, oraz w osadzie K-4 500 m (też olimpijska konkurencja) uplasowała się na 4 miejscu, natomiast osada z Julią Olszewską (AZS AWF Gorzów) również na dystansie K-4 500 uplasowała się na 6 miejscu.

Lotto 36 Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie

Reprezentanci Klubu Sportowego AZS – AWF Gorzów Wlkp., przywieźli dwa złote medale!

Wiktor Głazunow pokonał swoich rywali w konkurencji C-1 10000 m, a z Grzegorzem Bryńskim stanęli na najwyższym stopniu podium w C-2 10000 m.
Grzegorz Bryński w konkurencji C-1 10000 uplasował się na 4 miejscu.
Zawody odbyły się w dniach od 21 do 23 sierpnia 2020 roku w Krakowie.

Polecane- Kajakarstwo

Youtube - Kajakarstwo Obóz

Youtube - Ergometry

Youtube - Kajakarstwo