Srebrny medal Kornelii Lesiewicz na MŚ sztafet!

W dniach 01 - 02 maja 2021 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata sztafet -   World Athletics Relays 2021. Klub Sportowy AZS - AWF Gorzów Wlkp. reprezentowała zawodniczka sekcji lekkoatletycznej - KORNELIA LESIEWICZ, która pobiegła na pierwszej zmianie w sztafecie 4 x 400 metrów. Polki uplasowały się na drugiej pozycji (czas 3.28.81) przed reprezentacją Kuby.

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce

 

Kornelia Lesiewicz, zawodniczka sekcji lekkoatletycznej naszego klubu ma brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 m.
Polki pobiegły w sztafecie 4 x 400 metrów bez liderki Justyny Święty-Ersetic. Niestety, halowa wicemistrzyni Europy na 400 metrów doznała kontuzji na rozgrzewce. Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów zaczynała trzecią zmianę na drugiej pozycji, przesunęła się na czoło stawki, ale w końcówce osłabła, oddawała pałeczkę jako trzecia. Udało się, sztafeta ma brąz.

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce odbyły się w Toruniu w dniach od 04-07.03.2021 r.

Fot. Archiwum trenera (Sebastaian Papuga)

Fot. Darko Vojinovic / AP

 

Informacja dotycząca zajęć sportowych

zajecia sportowe

Powróciły zajęcia dla najmłodszych lekkoatletów, zainteresowane osoby prosimy do kontaktu z trenerami :
- Izabela Zaleska – Posmyk : 691 354 754,
- Marcin Kondratowicz : 668 497 364

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w 2017 r.:

4 medale Miedzywojewodzkich Mistrzostw Młodzików dla najmłodszych lekkoatletów AZS-AWF Gorzów!   Złoty medal Wiktor Sibera w chodzie na 5km,   dwa srebrne Kornelia Lesiewicz w biegu na 300m oraz Michał Wybrański w chodzie na 5km jeden brązowy zdobył Michał Stradomski . Dodatkowo, same rekordy życiowe i motywacja do pracy w kolejnych sezonach! Brawo! To ostatnia impreza kończąca współzawodnictwo dzieci i młodzieży 2017 w naszej dyscyplinie. To był udany sezon!   Gratulacje dla wszystkich!

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Srebrny medal Gracjana Sabajtisa w rzucie młotem podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (OOM) oraz dwa brązowe: medal Wiktorii Krasickiej w biegu na 100 m ppł i Tomasza Strzeszewskiego w chodzie na 5000 m to największe sukcesy naszych zawodników.

Pozostałe wyniki: czwarte miejsca: Paulina Kosikowska - 400 m i Sandra Sikorska - 100 m ppł, piąte miejsce - Patryk Bucki w rzucie młotem. Miejsca w szerokich finałach wywalczyli: Kamil Dejneko - 110 m ppł, Katarzyna Smolińska - rzut oszczepem, Weronika Łaszczyńska - trójskok, Eryk Kubiś- 400 m, Natalia Suśniło - 2000m przeszkody. Gratulacje!

Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniu 31.08.2017 odbyły się w Gdańsku Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów. Nasz Klub reprezentowało 6 zawodników, Którzy skutecznie walczyli o najwyższe miejsca. Złote Medale zdobyli: Paulina Kosikowska w biegu na 400m Wiktoria Krasicka w biegu na 100m Sandra Sikorska w skoku w dal oraz w biegu na 100m pł Maciej Terka w biegu na 3000m Srebrne Medale zdobyli: Maciej Terka w biegu na 1500m Norbert Ostrowski w skoku wzwyż Sztafeta 4x100m Kobiet : Krasicka, Sikorska, Łaszczyńska, Kosikowska Gratulacje dla zawodników!

Polecane- Lekkoatletyka

Youtube - Lekkoatletyka