Get Adobe Flash player

31 sierpia odbył się finał 44 Mistrzostwa Świata Seniorów we wioślarstwie w Amsterdamie. Zbigniew Schodowski zawodnik naszego klubu wystartował w tych regatach w ósemce ze sternikiem. Przedbieg polska ósemka wygrala, awansując tym samym do finalu. Natomiast w ostatecznym starciu nasza osada, stanęla na najniższym stopniu podium. Dla wioślarstwa polskiego jest to historyczny medal, bo pierwszy w historii tej dyscypliny. Był to czterdziesty medal  biało-czerwonych w historii ich startów w czempionatach globu. Ten dorobek dzielił się na dziesięć  krążków koloru złotego,  piętnaście srebrnego i piętnaście brązowego.
Jednak reprezentanci Polski nigdy nie mieli medalu za ósemkę – przez wielu fachowców uważaną za najbardziej prestiżową konkurencję wioślarską. Cieszymy się bardzo, że nasz zawodnik zapisal sie w kartach historii polskiego wioślarstwa.

Polecane- Wioślarstwo

Youtube - Rowing Team

Youtube - Wioślarstwo