Get Adobe Flash player

MPwielob Sen i Jun: Kraków

W dniach 6-7 czerwiec w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Wielobojach. Męska reprezentacja Klubu wystartowała w składzie:

Adamczyk Maksym - 5430 pkt - Miejsce 10

Sikora Kamil- 4956 pkt - Miejsce 16

Nadarzyński Szymon- 5829 pkt - Miejsce 7

MPJ w Białej Podlaskiej 2015

W dniach 28-30 czerwca w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Sekcję LA reprezentowali: Adamczyk Maksym - 4x100m, 4x400m; Ciejka Wiktor - 400m, 4x100m,4x400m, Czubaszek Kinga - dysk, młot; Lechocki Grzegorz 400mppł, 4x100m, 4x400m, Mężyńska Magda - dysk, młot; Sikora Kamil - 4x100m, 4x400m; Szczepaniak Mateusz - 110 m ppł, 400m ppł, 4x100m, 4x400m. Podopieczni Trenera Zenona Kowalskiego i Izabeli Zaleskiej-Posmyk zdobyli w rywalizacji Klubowej rekordowe 28 punktów. Do najlepszych wyników zaliczyć można IV miejsce sztafety 4x400m (Ciejka, Adamczyk, Sikora, Szczepaniak) z czasem 3,20,41; V miejsca Mateusza Szczepaniaka w biegu na 110m ppł z czasem 14.45 oraz VI miejsce w dyskiem Kingi Czubaszek (39,68).

Gratulujemy!

OOM w Łodzi 2015

INFORMACJA

W dniach 5-7 sierpnia odbyła się w Łodzi Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych).
Gorzowscy lekkoatleci, podopieczni Zenona Kowalskiego, Sebastiana Papugi i Izabeli Zaleskiej-Posmyk rywalizowali w upale o najwyższe trofea.
Prawo startu na Mistrzostwach Polski uzyskało 15-stu zawodników AZS-AWF Gorzów: Michał Cerazy, Paweł Jeż, Adam Weise, Martyna Rzetelna, Patrycja Olejnik (wszyscy w chodzie sportowym na 10000 / 5000 m), Julia Szałas(7-bój), Oliwia Dąbrowska (skok w dal i trójskok), Mateusz Skrzypiński (rzucie młotem), Małgorzata Krygiel (rzut młotem, i dyskiem), Patryk Nawrot (400m), Filip Maliszewski i Maciej Terka (2000m przeszkody) oraz sztafeta 4x400m (Nawrot, Maliszewski, Kurek Michał, Wojciechowski Dominik, Jaroszewski Krystian).
Większość zawodników uzyskała rekordy życiowe i zajęła miejsca w szerokich finałach. o najważniejszych sukcesów należy zaliczyć:
8 miejsce Patryka Nawrota w finale biegu na 400 m (podopieczny tr. S.Papugi) ,
7 miejsce Julii Szałas w 7-boju (tr. I.Zaleska),
7 miejsce Pawła Jeża w chdzie na 10000m (tr. S.Papuga)
6 miejsce Małgorzaty Krygiel (tr. Z.Kolwalski) w finale rzutu młotem oraz
6 miejsce sztafeta 4x400m M,
5 miejsce Martyny Rzetelnej w chodzie na 5000 m (tr. S.Papuga), Największy sukces - brązowy medal w skoku w dal - osiągnęła Oliwia Dąbrowska (tr.I. Zaleska) Wszyscy zawodnicy to jednocześnie uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Gorzowie.
Warto zauważyć, ze sekcja LA Klubu AZS-AWF Gorzów zajęła na Mistrzostwach najwyższe dotąd -
7 miejsce w Polsce! co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem dla zawodników z Miasta, w którym brakuje stadionu lekkoatletycznego ze sztuczną nawierzchnią.

MP seniorów i juniorów w Zgorzelcu

 

W dniach 07-08.06.2014 odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w wieloboju w Zgorzelcu.

Klub reprezentowała 3 wieloboistów tj. Kamil Sikora, Szymon Nadarzyński i Karolina Bisaga. Pogoda była upalna i sucha, co wypływało na zmęczenie zawodników, którzy uplasowaliśi się na następujących miejscach:
Kamil Sikora - miejsce 11 - 4640 pkt

Karolina Bisaga - miejsce 16 - 2919 pkt

Szymon Nadarzyński - 8 miejsce - 4917 pkt

Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w wielobojach
ZGORZELEC, 7-8 czerwca 2014
Miejsce
Numer
Imię i Nazwisko
Rocznik
Klub
Wynik
- końcowe
Strata
Mężczyźni - wielobój (juniorzy)
Karol CIESIELSKI
450
95-07-21 UKS SMS Warszawa
1
6739
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
5:40.58(12)
45.87
4.20(1)
40.28(1)
15.30(2) /-1,8/
53.45(9)
1.90(1)
15.18(1)
6.86(2)/+0.9/
11.53(2) /-1,9/
349
528
673
670
814
663
714
801
781
746
Paweł BASAŁYGO
124
95-06-10 MKS Osa Zgorzelec
2
6548
191
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
4:58.66(7)
43.74
3.00(7)
35.90(3)
15.06(1) /-2,5/
51.75(4)
1.87(2)/o/
13.38(3)
7.16(1)/+1,6/
11.57(3) /-1,9/
567
497
357
582
842
736
687
690
852
738
Krzysztof BARTCZAK
520
95-04-23 ZLKL Zielona Góra
3
6503
236
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
4:37.82(1)
54.95
3.40(5)
35.58(4)
16.39(8) /-1,8/
50.97(1)
1.72(9)
13.66(2)
6.47(6)/+1,7/
11.77(6) /-1,9/
694
662
457
575
689
770
560
708
691
697
Jacek CHOCHOROWSKI
90
96-09-19 UKS-MOS Opole
4
6145
594
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
5:00.26(8)
43.02
3.30(6)
37.31(2)
15.39(4) /-2,5/
52.82(5)
1.72(7)
12.78(4)
6.54(5)/+1,8/
12.02(8) /-2,1/
558
486
431
610
803
689
560
654
707
647
Dominik KORPIK
648
95-08-01 SL Olimpia Poznań
5
6061
678
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
4:39.69(2)
43.72
3.70(2)
32.31(5)
16.31(7) /-1,6/
53.67(10)
1.81(4)
11.66(5)
6.21(9)/+1,4/
12.09(9) /-2,1/
682
496
535
510
698
653
636
586
632
633
Błażej SOBCZAK
10
96-01-29 MLKS Echo Twardogóra
6
5953
786
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
5:02.99(10)
44.91
3.60(3)
26.49(8)
15.91(5) /-2,5/
53.12(6)
1.72(8)
11.38(8)
6.60(4)/+0,9/
11.64(4) /-2,0/
543
514
509
396
743
676
560
569
720
723
Paweł KONDYCKI
20
96-06-27 MLKS Agros Żary
7
5836
903
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
4:55.09(6)
37.73
2.80(8)
22.97(10)
15.36(3) /-1,8/
51.55(3)
1.87(3)
11.43(7)
6.44(8)/+2.5/
11.72(5) /-1,9/
588
409
309
328
807
745
687
572
684
707
Radosław CZARNECKI
401
96-10-30 AZS-AWFiS Gdańsk
8
5824
915
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
5:01.79(9)
42.17
3.60(4)
30.40(6)
16.63(9) /-2,5/
53.15(7)
1.75(6)
11.60(6)
6.45(7)/+1,2/
12.11(10) /-2,1/
549
474
509
472
663
675
585
582
686
629
Szymon OLSZAŃSKI
14
95-12-06 MLKS Echo Twardogóra
9
5227
1512
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
4:44.30(4)
46.00
NM
26.92(7)
16.09(6) /-1,6/
54.37(11)
1.75(5)
10.29(10)
6.08(10)/+1,1/
12.26(12) /-2,0/
653
530
404
723
624
585
503
604
601
Patryk HANTKIEWICZ
36
96-08-30 MUKS Szok Bojanowo
10
5198
1541
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
4:42.71(3)
31.43
2.60(10)
24.18(9)
16.73(10) /-1,6/
51.47(2)
1.60(12)
9.97(11)
5.87(12)/+1,4/
11.79(7) /-2,0/
663
319
264
351
653
748
464
484
559
693
Kamil SIKORA
874
96-02-04 AZS-AWF Gorzów
11
4640
2099
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
4:54.11(5)
30.79
2.00(11)
21.65(11)
17.48(11) /-1,8/
53.38(8)
1.63(11)
9.32(12)
5.69(13)/+0.7/
12.27(13) /-2,0/
594
310
140
303
575
665
488
445
521
599
Michał MICHALSKI
61
96-12-18 MKS Hermes Gryfino
12
3834
2905
100mw dalkulawzwyz400m110mdysktyczkaoszczep1500m
5:24.85(11)
32.27

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2014

W sobotę w Szprotawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi zawodnicy AZS-AWF Gorzów Wlkp.

I m-ce Patrycji Dokurno w biegu na 1kmw kat. Szkół Podstawowych
I m-ce Dominika Wojciechowskiego w biegu na 2km
IV m-ce Adama Weise w biegu na 3km
VIII m-ce Marka Sarola w biegu na 2km
IX m-ce Dżesiki Pfajfer w biegu na 1,5km
XII m-ce Filipa Perużyńskiego w biegu na 2km
Gratulacje dla zawodników!

Akademickie Mistrzostwa Polski


W Lodzi w dniach 29-30.08 odbyły się Mistrzostwa Polski AZS Juniorów w Lekkoatletyce, w których bardzo dobrze zaprezentowali się gorzowscy lekkoatleci. Już po pierwszym dniu zmagań można było się spodziewać bardzo dobrych rezultatów.


Czytaj więcej...

Polecane- Lekkoatletyka

Youtube - Lekkoatletyka