Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 2013 - Łódź

W piątek (26.07.2013) w Łodzi rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która trwała cały weekend włącznie z Niedzielą (28.07.2013). Na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych pod opieką Izabeli Zaleskiej-Posmyk klub reprezentowali : Kinga Czubaszek, Magda Mężyńska, Mateusz Szczepaniak, Kacper Mak, Wiktor Ciejka, Kamil Sikora i Maksym Adamczyk

Kinga Czubaszek zrobiła minimum w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. W sobote w kuli zdobyła 16 miejsce z wynikiem 12,04. W niedziele w Finale A rzutu dyskiem uplasowała się na 6 miejscu ,rzucając 35,84.

W rzucie dyskiem także uczestniczyła Magda Mężyńska, która po eliminacjach (34,08) w finale A rzuciła 34,83 co dało jej 8 miejsce w Polsce.

W niedziele indywidualnie na 110m ppł, startował Mateusz Szczepaniak, który wyszedł z eliminacji z pierwszym czasem (14,14). Tego samego dnia w finale ukończył bieg z czasem 13,83 ,zdobywając 2 miejsce.

Na indywidualny start (400m) załapał się też Wiktor Ciejka. W eliminacjach pobiegł czasem 51,68 i zakwalifikowął się do finału B. W sobotnim finale nie ukończył biegu na rzecz sztafety i zajął ostatecznie 16 miejsce.

Ostatnią konkurencją w Łodźi była sztafeta 4x400 M. Zawodnikami sztafety AZS-AWF Gorzów byli Wiktor Ciejka, Kacper Mak, Maksym Adamczyk, Mateusz Szczepaniak oraz rezerwowo Kamil Sikora. Ukończyli bieg z czasem 3:22,51 i zdobyli tym samym 2 miejsce.

Na OOM w Łodźi zakwalikowała się również Karolina Bisaga, jednakże z powodów zdrowotnych nie mogła wziąć udziału w tegorocznych Mistrzostwach Polski.