Zawody w Szczecinie

Dnia 11 maja 2013 roku w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego. Zawodnikom dopisywała świetna pogoda, dzięki czemu wszyscy mogli dać z siebie wszystko. Klub reprezentowali juniorzy młodsi i młodzicy, którzy biegali poza konkurencjami. Tego dnia padło sporo życiowek i niespodzianek, będących świetnym rozpoczęciem sezonu.

Z tego dnia na wyróżnienie zasługuje 8 osób, których wyniki przebiły norme bądź ustanowiły dobry nowy rekord życiowy. Cała ósemka zajęła wysokie miejsca w tabeli zawodów w Szczecinie.

W biegu na 600m młodziczek 3 miejsce zajęła Martyna Rzetelna z wynikiem 1:42,97 (III klasa sportowa)
W biegu na tym samym dystansie ,lecz w kategorii młodzików 2 miejsce zajał Michał Kurek, który ustanowił czas 1:28,82 co również mu dało III klase sportową z dużymi szansami na następną. Zaraz za nim, bo już na 3 miejscu znalazł się Filip Maliszewski z czasem 1:32,33.
Wszyscy zawodnicy zgłoszeni na 600m wywodzą się od trenera Sebastiana Papugi.

Na dystansie spinterskim 300m młodziczek 1 serie zwyciężyła Jessica Fajfer (tr Izabela Zaleska-Posymk) z czasem 45,30. Trzecią serie wygrała Dominika Mak (tr Sebastian Papuga) z wynikiem 43,91 ,który był najlepszy ze wszystkich w tej konkurencji. W 5 serii na 2 miejscu uplasowała się Paulina Pawlukiewicz (tr Izabela Zaleska-Posymk) z wynikiem 44,92 ,któremu brakuje zaledwie 10 setnych do rekordu życiowego.

W I serii na 400m Wiktor Ciejka (tr Izabela Zaleska-Posymk) zajął 3 miejsce z wynikiem 51,17.
Na dystansie 110m przez płotki zwyciężył Mateusz Szczepaniak (tr Izabela Zaleska-Posymk) z czasem 14,81 i zrobił tym samym minimum na XIX Ogólnopolską Olimpiade Młodzieży w Łodzi.