Get Adobe Flash player

Halowe Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce

W dniach 11-13.02 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. Reprezentacja Gorzowskiego AZS w dziesięcioosobowym składzie rywalizowała z najlepszymi w Polsce w swojej kategorii wiekowej.
Wszyscy zawodnicy wrócili z nowymi rekordami życiowymi, a czworo z nich z medalami.
W pierwszy dzień Mistrzostw startowała Oliwia Dąbrowska. Wicemistrzyni Juniorek 2016. Skacząc na odległość 5,80 m - zawodniczka uplasowała się na drugiej pozycji zdobywając srebrny medal Juniorek.
Drugiego dnia rywalizowały Juniorki Młodsze na dystansie 60 m przez płotki. Młodziutka Wiktoria Krasicka,- srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików 2016 już w eliminacjach ustanowiła nowy rekord życiowy a w finale, bez kompleksów pobiegła po złoty medal zdobyty wynikiem 8,74 s. Obie zawodniczki przygotowują się pod okiem Izabeli Zaleskej-Posmyk.
Trzeciego dnia Mistrzostw rywalizowali chodziarze i chodziarki na dystansie 5 i 3 km.. Trener Sebastian Papuga wystawił 5 osobową ekipę, których efektem były dwa brązowe medale: ubiegłorocznego wicemistrza z hali - Juniora Pawła Jeża (23.52.83) oraz Juniora Młodszego, brązowego medalisty Mistrzostw Polski Młodzików 2016 - Tomasza Strzeszewskiego (23.46.87)
Oprócz medalistów blisko podium bo na 4 pozycjach znalazły się Paulina Kosikowska - 300 m juniorek młodszych oraz Martyna Rzetelna - 3km chód juniorek.
Pozostali reprezentanci, którzy również zakończyli Mistrzostwa z rekordami życiowymi: Kamil Dejneko - 60 m przez płotki, Patrycja Olejnik - 3km chód, Michał Cerazy 5km chód. Z rywalizacji wieloboistek z powodu kontuzji wycofała się Julia Szałas.
Gratulujemy wszystkim i czekamy na sezon letni!

 

Polecane- Lekkoatletyka

Youtube - Lekkoatletyka