Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Piętnastego września w Słubicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików,gdzie reprezentanci naszego klubu walczyli o kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzikównazywany "Małym memoriałem Janusza Kusocińskiego". W ostateczności zakwalifikowało się dziesięciu zawodników. Oprócz tego nasi zawodnicy zdobyli 34 punkty, pobijając wynik z poprzedniego roku.

Pierwszy dystans, w którym mogliśmy oglądać naszych reprezentantów to chód na 3000 metrów kobiet. Ten długi dystans udało się pokonać dwóm zawodniczką z naszego klubu: Aleksandrze Poszelężnej i Sandrze Andrzejak. Aleksandra pokonała metę na miejscu 11 z czasem 19:57.41 sek., natomiast Sandra uzyskała 16 lokatę z czasem 22:54.12 sekund.

Pierwszą konkurencją biegową było 100 metrów kobiet. Wystartowały w nim cztery zawodniczki z naszego klubu. Najlepiej zaprezentowała się Justyna Trzebiatowska, która po wygranej serii uzyskała czas 13.63 sekund co dało jej 10 miejsce. W tej samej serii wystartowała również Aleksandra Osowska, która po przybiegnięciu za Justyną uzyskała czas 13:84 sek. Następną zawodniczkami były: Paulina Jaśkiewicz z czasem 14:51, orazOliwia Dąbrowska z wynikiem 15:09 sek.

W kategorii mężczyzn na 100 metrów wystartował dyskobol: Sebastian Juszczak, któremu udało się wygrać czwartą serie z czasem 12.22. W ogólnej kwalifikacji uplasował się na 14 miejscu.

Następną konkurencją było 600 metrów, gdzie nie zabrakło emocji. W kategorii kobiet wystartowała Dominika Mak, której udało się zakwalifikować na MPM z czasem 1:43.29, co było równe 3 miejscu. W kategorii mężczyzn pobiegł Maksym Adamczyk, który po samotnym biegu wygrał dystans z czasem 1:28.81 co było równe zkwalifikacją na MPM.

Po finałach na 100 metrów, gdzie zabrakło naszych zawodników odbył się start na 1000 metrów mężczyzn. W tym biegu reprezentowało nasz klub 3 zawodników: Michał KurekFilip Maliszewski oraz Aleksander Gasperowicz. Najlepszym z nich był Michał z czasem 2:52.30 i czwartym miejscem oraz kwalifikacja na MPM, następnie kolejno dobiegli: Filip z czasem 3:01.13, dziewiąte miejsce i Aleksander z czasem 3:06.23, miejsce dziesiąte.

W kategorii kobiet na 1000 metrów wystąpiła Martyna Rzetelna. Po walce do samego końca udało się naszej zawodniczce wygrać o parę setnych sekund z czasem 3:11.35. Ten wynik dał Martynie kwalifikacje na MPM.

Na najdłuższym dystansie biegowym tych zawodów, 2000 metrów mężczyzn mogliśmy oglądać Michała Kozłowskiego, który po ukończeniu biegu przybiegł na 14 pozycji z czasem 6:44.18.

Po średnich dystansach przyszedł czas na 300 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn gdzie nie zabrakłokwalifikacji na MPM. W pierwszej kategorii udało się ukończyć bieg Paulinie Pawlukiewicz z czasem 49.20 co dało jej brązowy medal, PB i kwalifikacje na MPM. Na tym samym dystansie mężczyzn ujrzeliśmy Grzegorza Lechockiego i Krystiana Jaroszewskiego. Pierwszemu z nich udało się wygrać pierwszą serie z czasem 43.95natomiast drugi ukończył na drugiej pozycji w trzeciej serii z czasem 44.52. Obydwoje uzyskali kwalifikacje na MPM.

W konkurencjach "rzutowych" najlepiej wypadła Magdalena Mężyńska, która wygrała rzut młotem (3kg) odległością 38.18 metrów (kwalifikacja do MPM) i zajęła drugie miejsce w rzucie dyskiem (0,75kg) wynikiem 34.34metrów. W rzutach równie dobrze zaprezentował się Sebastian Juszczak, który po biegu na 100 metrów nabrał sił i rzucił dyskiem na odległość 43.89 metrów co dało mu pechowe 4 miejsce. W tej samej konkurencji uplasowali się kolejno: Łukasz Stelman z rzutem na odległość 41.13 metrów i 7 miejscem. Następny był Kacper Iwaniuk,33.52 metry i 10 miejsce.

W konkurencjach rzutowych reprezentowali się jeszcze: Magda Kania, która pchała kulą na 8.48 metrów co dało jej 10 miejsce, Magda oddała również rzut oszczepem gdzie uzyskała tą samą pozycje z wynikiem 24.54 metrów w tej samej konkurencji rzucała również Wójcik Aleksandra na odległość 24.54 metrów (9 miejsce). NatomiastJulii Szałas udało się uzyskać odległość 24.14 metrów. W konkurencji rzutu młotem oprócz Magdy wystąpiłaAnita Sosnowska, która oddała rzut na odległość 31.73 metrów co było równe z 5 miejscem.

Jedną z kolejnych konkurencji, która odbyła się w tym samym czasie co 600 metrów kobiet był skok wzwyż K. Mogliśmy tam zobaczyć Julie Szałas skaczącą na wysokości 1.35 co odpowiadało 6 miejscu.

Ostatnimi konkurencjami były krótkie sztafety, gdzie również nie zabrakło naszych reprezentantów. W kategorii mężczyzn wystartowali: Kacper IwaniukAdam JeżKrystian JaroszewskiRadosław Dąbrowski. Nasi zawodnicy uplasowali się na 9 pozycji z czasem 52.85 sek. Natomiast w kategorii kobiet wystąpiły: Paulina JaśkiewiczOliwia DąbrowskaPaulina Pawlukiewicz i Aleksandra Osowska. Udało się im uzyskać 6 miejsce z czasem 57.01 sek.