Mistrzostwa Polski Seniorów w Bielsko-Białej

W ubiegłym tygodniu [15-17.06] na stadionie lekkoatletycznym Sprintu Bielsko-Biała odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Zagościło tam wiele gwiazd światowego formatu z Tomkiem Majewskim, Moniką Pyrek, i Pawłem Wojciechowskim na czele.

Te trzydniowe Mistrzostwa odbyły się przy słonecznej pogodzie, bezchmurnym niebie, gdzie  temperatura w porywach wynosiła około 25-30°. Gwarantowało to wielkie emocje i osiąganie wyników na skale światową. Był to również ostateczny termin zdobywania minimów na  Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Helsinkach [26.06-1.07].

Nie zabrakło także zawodników reprezentujących gorzowski AZS-AWF. Pierwszego dnia
na 400mpokazał się Piotr Walczak, który w mocnym biegu osiągnął czas 48.16s, co jest jego
nowym rekordem życiowym.

Tego samego popołudnia na rzutni pojawiły się nasze dwie oszczepniczki – Sandra i Monika
Nowak
. Pierwsza zajęła w konkursie dobre 8 miejsce rzucając na odległość 45.16m. Wynik
ten jest najlepszym rezultatem osiągniętym przez Sandrę, w tym sezonie. Druga z bliźniaczek,
Monika, rzuciła oszczep na 38.55 metr, co dało jej 11 pozycję.

Na 800m pobiegł Sebastian Papuga, czynny trener naszego klubu reprezentujący BKL
Bełchatów. Awans do finału dawały pierwsze 3 miejsca, jednak, Sebastian, zajął miejsce 4
osiągając czas 1:52.75. Warto zaznaczyć, że Sebastian przegrał o 0,02s i tym samym finał
z trzecim w tym biegu, rekordzistą Polski na tym dystansie, Pawłem Czapiewskim.

Drugiego dnia na starcie ponownie pojawił się Piotr Walczak, tym razem w biegu na 200m.
Piotrek pobiegł dystans w czasie 21.98s przy dodatnim wietrze [+1.3].

Ostatniego dnia Mistrzostw na 1500m wystartował Rafał Stachowski, podopieczny trenera
Sebastiana Papugi. Rafał osiągnął swój najlepszy wynik w sezonie - 3:54.13, co dało mu
15 miejsce w kraju.

Warto również zaznaczyć, że brązowym medalistą na 100m oraz 200m został Jakub Adamski,
wychowanek naszego klubu obecnie reprezentujący OŚ AZS Poznań. Rezultaty osiągnięte przez
Jakuba:
- 100m – 10.45s
- 200m – 20.92s
Medale te gwarantują występ Kuby w sztafecie 4x100 na Mistrzostwach Europy Seniorów oraz
bardzo prawdopodobne jest, że także na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Serdecznie wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i liczymy na więcej.