Kolejna kwalifikacja olimpijska!

Wiktor Głazunow, kanadyjkarz Klubu Sportowego AZS – AWF w Gorzowie Wlkp. wywalczył sobie przepustkę na Igrzyska Olimpijskie!

Podczas zawodów Pucharu Świata w Szeged na Węgrzech (14-16.05.2021) Wiktor Głazunow wraz z partnerem Tomaszem Barniakiem (AZS AWF Poznań) wygrali rywalizację polskiej kadry (musieli być lepsi od drugiej polskiej osady, aby wygrać przepustkę na IO).  Dwójka z Wiktorem awansowała do finału A, zajmując czwarte miejsce w konkurencji C-2 1000 m. Wiktor Głazunow będzie startował na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w dwóch konkurencjach: C-1 i C-2 na 1000 m.

Bardzo udany występ zanotowała też Anna Puławska (AZS AWF Gorzów), która wywalczyła brązowy medal w konkurencji olimpijskiej K-1 500 m, oraz w osadzie K-4 500 m (też olimpijska konkurencja) uplasowała się na 4 miejscu, natomiast osada z Julią Olszewską (AZS AWF Gorzów) również na dystansie K-4 500 uplasowała się na 6 miejscu.