Get Adobe Flash player

Mistrzostwa Świata Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym

 Z brązowymi medalami Mistrzostw Świata wróciły z Portugalii Karolina Naja i Anna Puławska.
W dniu 04.09.2018 r. na przystani sportów wodnych w Gorzowie Wielkopskim odbyło się uroczyste powitanie naszych zawodników - uczestników mistrzostw świata seniorów w kajakarstwie klasycznym, które odbyły się w portugalskim Montemor o Velho w dniach 23-26.08.2018 r.
W spotkaniu uczestniczyli włodarze Gorzowa Wlkp. i członkowie Rady Miasta, dziekani Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej, przedstawiciele gorzowskich szkół i organizacji sportowych oraz licznie zgromadzone lokalne media. Trener AZS – AWF, Marek Zachara pokrótce przedstawił sylwetki swoich podopiecznych oraz osiągnięte przez nich wyniki podczas imprezy mistrzowskiej. Karolina Naja, co zasługuje na wyróżnienie, po krótkim urlopie macierzyńskim, zdobyła brązowy medal w konkurencji K4 500 (dystans olimpijski). Anna Puławska, w tej samej osadzie, brązowy medal w konkurencji K4 500 oraz jako najmłodsza uczestniczka finału, 4 miejsce w konkurencji K1 500 (dystans olimpijski). Paweł Kaczmarek osiągnął 5 miejsce w konkurencji K2 200, a także 7 miejsce w konkurencji K-1 200 konkurencja olimpijska. Wiktor Głazunow, startujący po raz pierwszy na dystansie olimpijskim, uplasował się na 16 miejscu w C-1 1000. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy mają ogromne szanse reprezentować Polskę i nasze miasto podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
 
Wyniki:
Karolina Naja – brązowy medal w konkurencji K4 500 konkurencja olimpijska
Anna Puławska – brązowy medal w konkurencji K4 500 konkurencja olimpijska, 4 miejsce w konkurencji K1 500 konkurencja olimpijska (najmłodsza  
uczestniczka finału)
Paweł Kaczmarek – 5 miejsce w konkurencji K2 200 , 7 miejsce w konkurencji K-1 200 konkurencja olimpijska
Wiktor Głazunow – 16 miejsce C-1 1000 konkurencja olimpijska

Polecane- Kajakarstwo

Youtube - Kajakarstwo Obóz

Youtube - Ergometry

Youtube - Kajakarstwo