238 sportowców w biało-czerwonej reprezentacji. Nasi też zatwierdzeni

Na rozpoczynające się 5 sierpnia igrzyska w Rio de Janeiro powołanych zostało do reprezentacji 238 sportowców w 23 dyscyplinach. Skład został w czwartek zatwierdzony przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Są w nim także przedstawiciele AZS AWF Gorzów.

W biało-czerwonych barwach wystąpi 100 kobiet i 138 mężczyzn. Jest ośmiu zawodników rezerwowych oraz 198 osób współpracujących, w tym m.in. trenerzy, lekarze, mechanicy, fizjoterapeuci. W składzie reprezentacji nie ma jeszcze nazwisk piłkarzy ręcznych oraz siatkarzy. Najpóźniej muszą one zostać podane 20 lipca. Tego dnia szefowa misji Marzenna Koszewska leci do Brazylii, by na miejscu potwierdzić imienny skład całej ekipy.

Od 5 do 21 sierpnia będziemy dopingować wszystkich Polaków, ale tradycyjnie najbliżej nam do sportów wodnych. W kajakarstwie powalczą Karolina Naja i Paweł Kaczmarek, a w wioślarskiej ósemce Zbigniew Schodowski. Cała trójka reprezentuje AZS AWF Gorzów. W Rio wystąpi także lekkoatletka Sofia Ennaoui, który niedawno zamieniła Lubusz Słubice na MKL Szczecin. Nasi kajakarze i wioślarz oficjalne nominacje otrzymają 22 lipca w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, wtedy też odbędzie się uroczyste ślubowanie tej części polskiej ekipy.

- Skład został ustalony zgodnie z propozycjami związków, ustaleniami z ministerstwem sportu oraz Komisją Sportu PKOl. Ten skład w naszej ocenie gwarantuje zaspokojenie potrzeb związków i stwarza nadzieje na sukcesy podczas igrzysk w Rio de Janeiro - powiedział prezes PKOl Andrzej Kraśnicki. - Chciałbym, żeby w Brazylii było lepiej niż do tej pory, takiej szansy dawno nie mieliśmy. Chociażby myśląc o lekkoatletyce. Nadzieje są bardzo duże.

W Rio będzie czwarta pod względem liczebności ekipa w historii występów Polaków w igrzyskach. Najwięcej - 306 sportowców startowało w 1980 roku w Moskwie. 288 osób pojechało do Monachium (1972), a 263 osiem lat temu do Pekinu. Oficjalnie biało-czerwoni uczestniczą w letnich igrzyskach od roku 1924, choć już wcześniej pojawiali się w ekipach państw zaborczych.

Cały tekst: http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/1,36844,20401309,238-sportowcow-w-bialo-czerwonej-reprezentacji-nasi-tez-zatwierdzeni.html#ixzz4Ie8De7Sn

 

Polecane- Kajakarstwo

Youtube - Kajakarstwo Obóz

Youtube - Ergometry

Youtube - Kajakarstwo