Mistrzostwa Świata Seniorów

MISTRZOSTWA ŚWIATA  SENIORÓW
W  KAJAKARSTWIE  KLASYCZNYM

W dniach 19 – 23 sierpnia 2015 roku w Mediolanie odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym.

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Klubu Sportowego AZS – AWF w Gorzowie Wlkp. , podopieczni trenera Marka Zachary, zdobywając kwalifikacje olimpijskie.

Srebrny medal wywalczył  Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) z Vincentem Słomińskim (Stomil Poznań) w konkurencji nieolimpijskiej C2 500 m.

Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) razem z  Beatą Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Eweliną Wojnarowską (Warta Poznań) i Edytą Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów) zajęły czwarte miejsce w konkurencji K-4 500 m – uzyskały kwalifikacje olimpijskie.

Również w konkurencji K-2 500 m Karolina Naja wraz z Beatą Mikołajczyk uplasowały się na czwartym miejscu.
Z kolei w finale K1 200 m Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) był siódmy i również uzyskał kwalifikację olimpijską.